SpareBank1 Cup Sprint 21.01.2024

OBS! Omkjøring for de som kommer fra syd. Beregn ca 10 min lengre kjøretid.

Invitasjon

Løypekart

Løypebeskrivelse

Innskytingslister

Startlister

Resultatlister

Offisielle Resultater

Asko Cup Finaler lørdag 25.3

Simostranda stilte med 5 utøvere i fellesstart, disse plasseringene fikk de:

Sunniva Thoresen Tretteteig Bolstad 22 plass i kvinner 18.

Thomas Skikstein fikk 5 plass i menn 17.

Håkon Røste Thomassen fikk 4 plass i menn 19.

Erland Solum fikk 20 plass i menn 19.

Martine Bergan Berghagen fikk 17 plass i kvinner 19.

Sivert Bjørndalen fikk 7. plass i m 20-22.

Resultater NM i ALTA 2023

Simostrandas utøvere fikk disse plasseringene:

Sprint Fredag:

Menn senior: (med 119 utøvere)

Martin Bjørndalen Mathisen fikk 42 plass.

Sivert Bjørndalen fikk 43. plass.

Erland Solum fikk 100 plass.

Kvinner Senior: (med 102 utøvere)

Martine Bergan Berghagen fikk 8.plass.

Sunniva Thoresen Tretteteig Bolstad fikk 47 plass.

Ida Lien fikk 92 plass.

Hedda Thoresen Tretteteig Bolstad fikk 95.plass.

Felles start lørdag:

Menn Senior:

Martin Bjørndalen Mathisen endte på en 33. plass i menn senior hvor Johannes Thignes Bø vant.

Kvinner senior:

Ida Liene fikk 7.plass.

Hedda Thoresen Tretteteig Bolstad fikk 18 plass.

NM STAFETT søndag:

Kvinner Senior:

Gratulere til Buskerud 1 som vant, der var blant annet Ida lien med.

Buskerud 2 fikk en 8. plass og der var Hedda Thoresen Tretteteig Bolstad med på laget.

Menn Senior:

Martin Bjørndalen Mathisen var med på Buskeruds 2 lag og de fikk en 8 plass.

Mange gode prestasjoner fra Simostrandas utøvere i Asko cup 10-12 mars

Helgens beste gjorde Thomas Skikstein fredag på fellesstart med sin 2.plass. Gratulere så masse.

Det ble og gjennomført stafetter og sprint, under finner dere mange gode prestasjoner.

Asko NM MIX Stafett og Parstafett 11.03.2023

Nm Mix 17-senior

 BSSK 2 Med Hedda Tretteteig Bolstad, Bendik Winsvold og Martin Bjørndalens Mathiasen gikk inn til en 6 plass.

Bssk 3 med Vilde Kvernland Veslegard, Simostrandas Dag Sander Bjørndalen og Mathias Skrede fikk en 10.plass

NM Mix 17-22

Bssk 1 gikk inn til en 6 plass med Synne Herheim, Truls Bonden Hørthe og Simostrandas Sivert Bjørndalen.

NM Mix 17.19

Buskerud 2 med Hannecke L. Røtter sammen Si mostrandas Thomas Skikstein og Håkon Røste Thommassen endte på en 7. plass.

Bssk 3 med Vilde Slaatto, Sturla Oma Engvik og Simostrandas Aslak Aasand fikk en 24 plass.

Bssk 4 med Simostrandas Sunniva Trettteig Bolstad, Benjamin Vindo og Simostrandas Erland Solum.

K-17 senior

Buskerud ssk 3 med Guro Elisabeth Strindberg og Simostrandas Martine Bergan Bergehagen gikk inn til en 3. plass i parstafett.

Øvrig Resultater fra Helgens Simostranda Løpere:

Team skiguard gutter fra Venstre: Thomas Skikstein, Erland Solum, Aslak Aasand, Andreas Præsterud og Håkon Røste Thommassen og Mathias Løvset Strand Hospiter på Team Skiguard.

Takk til våre hovedsponsorer – som gjør dette mulig:)